A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Marsela Çibukaj

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  32
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Marsela Çibukaj is a popular singer and songwriter of Pop music. Prej moshes 8 vjecare ka jetuar ne Itali ku dhe po perfundon studimet per Juridik. Passioni i saj per muziken behet evident qe ne moshe te vogel, ne cdo eveniment festiv familjar ajo tregonte aftesit e saj ne kanto. Ne moshen 14 vjece nis te marre leksionet e para ne Kanto dhe kitarre. Me nje here mesuesit e cilesojne si Mezzo soprano me timbrik Blues/soul. Fale rrethit te miqesise dhe koncerteve live qe ajo kishte mundesi te ndiqte ne Rome, i ...

>> Full biography >>


Voice Of Albania

(Finalist)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Sigi Bastri

Juliana Pasha

Erga Halilaj

Sabina Dana

Lili Gjidodaj

Laura Nezha

Ketlin Pjalmi

Rezarta Shkurta

Xhoi Bejko

Xhejsi Jorgaqi


Tags: Marsela Cibukaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018