A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Martin Camaj

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  41
(1925-1992)  
  • Origin:
  • Temal 
BIOGRAFIA: Martin Camaj is a popular writer. Martin Camaj lindi në Temal të Dukagjinit më 21 korrik të vitit 1925; vdiq më 12 mars të vitit 1992 në Mynih. Ishte shkrimtar dhe albanolog, një figurë e madhe e letrave dhe pedagogjisë shqipe.Jetëshkrimi Në Shkodër, në Kolegjin Jezuit mori edukatë klasike dhe më tej studjoi në Beograd ku studioi romanistikën, por mori mësime edhe nga teoria e letërsisë dhe gjuhët sllave. Në verën e vitit 1956 largohet edhe nga Jugosllavia dhe shkon në Itali p...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Tasim Gjokutaj

Teodor Keko

Frederik Rreshpja

Kasem Trebeshina

Pjetër Budi

Vasil Tabaku

Vath Koreshi

Xhevahir Cirongu

Betim Muço

Ferit Lamaj


Tags: Martin Camaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018