A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Martin P Lleshi

Not Yet Rated

  • Origin:
  • Novoselle Te Eperme (Gjakove) 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 65
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Martin P Lleshi is a writer. Shkollen fillore e kreu ne Shf "Engjell Gjoni" ne fshatin Novoselle e Ulet, kurse shkollen e mesme te mjekesise e kreu ne Prizren. Nje kohe vazhdoi studimet ne shkencat e mjekesisie jashte vendit. Me shkrime letrare, kryesisht me poezi merret qe nga vitet e 70-ta ku here pas here poezite e veta i ka botuar ne revistat letrare dhe gazetat e kohes. Ka botuar dy libra me poezi: "Peshe Shekujsh" dhe "Antropologjia e Rrenjeve". Libri i trete i tij esh...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Xheladin Hamza

Rrustem Geci

Ragip Ramaj

Hyqmet Hasko

Vahit Nasufi

Petrit Ruka

Irakli Lefteri

Arqile Garo

Islam Idrizi

Valentin Juncaj


Tags: Martin P Lleshi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018