A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Maya Alickaj

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  182
  • Origin:
  • Dukat (Vlore) 
BIOGRAFIA: Maya Alickaj is a very famous singer of Vlora's Traditional music. Maya Alikaj kaloi femijerine dhe mori formimin e pare arsimor ne Dukat. Qe ne kete moshe, Maya spikat me talentin e saj te lirshem dhe origjinalitetin e saj si ne imitime, personifikime personazhesh, etj, apo pjesemarrjes se saj ne koncerte te ndryshme me kenge per femije, si nje sinjal i dukshem e asaj rruge dhe endrre qe ajo do te realizonte me pas. Pas perfundimit te shkolles se mesme te pergjithshme ne Vlore, ajo konkurroi dhe fitoi audicioni...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Djale Shqiptar (2014)

24 Karat (2013)

Baba Me Zemer Te Madhe (2009)

Guri I Rende Ne Vend Te Vet (2008)

Lege Lege (2006)

Nuse Ne Gusht


» Add A Song »

Lum Kjo Toke
E Nise
Memedheu
Guri I Rende Ne Vend Te Vet
Fustanverdha
Djale Shqiptar
Nuse Do Te Bej Ne Gusht
Një Jetë Me Ty
Bubulina
Pike Loti


Related Artists:

Mariola Kaçani

Liliana Kondakçi

Irini Qirjako

Anita Bitri

Fitnete Rexha

Irma Libohova

Klea Huta

Marie Kraja

Vaçe Zela

Ryva Kajtazi


Tags: Maya Alickaj, Maya, Maja, Maia, Alicka, Fatbardha Alickaj,

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018