A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Maya Alickaj - Kolazh Këngësh Popullore Qytetare


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  12

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

30/01/2013

2013-01-30T22:31:40

Cobankat o qe shkojne zallit
O moj çobankat e
Shkojn e vijn o per djemt e malit
O moj çobankat e

O i ri ri ri per djemt e malit e
Djemt o moj me yll te kuq mes ballit e
O moj çobankat e
O moj te mirat e

Tire trash e mos e tir holle
Dhe moj mos e tir holle
Per dit qe o flen ne debore
Dhe moj flen ne debore

O i ri ri ri per djemt e malit e
Djemt o moj me yll te kuq mes ballit e
O moj çobankat e
O moj te mirat e

...

E beje dru o moj
O ne percellime
E leshraverdha
Hajde moj trendeline x2

E iken shoqet
Qyqe dhe moj s'te prine
O leshraverdha
Hajde moj trendeline x2

E shkarko drut e
Hajde moj lidh shamine
O leshraverdha
Hajde moj trendeline x2

...

Hajde merre furken
Edhe dil pas darke
Ti moj dardha
Dardha moj rrubullake x2

Epo ç'eshte ky djale
Djale moj me mustaqe
Ti moj dardha
Dardha moj rrumbullake x2

...

As e vogel moj as e madhe
Qenke çupke moj namuzqare
O sa te deshta dhe te dua
Moj e mire moj e mira x2

Kur me shkon neper sokak
E vogela
Seç me fut moj ne merak
E bukura
Epo une moj s'te ze dot
Moj kolonjare moj sa te rritesh
Moj e mire moj e mira x2

Je e bukur moj porsi gonxhe
Trimereshe moj dhe puntore
O do te marr une ty per nuse
Moj e mire moj e mira x2

Kur me shkon neper sokak
E vogela
Seç me fut moj ne merak
E bukura
Epo une moj s'te ze dot
Moj kolonjare moj sa te rritesh
Moj e mire moj e mira x2


Lyrics submited by  teksteshkruesi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018