A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Maya Alickaj & Klejti Mahmutaj - Një Jetë Me Ty


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  91

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

30/05/2013

2013-05-30T15:05:22

See Also

Klejti Mahmutaj

Music:

Adrian Hila

Lyrics:

Rozana Radi

Song from the album:

"24 Karat"


[Maya:]
Sa herë bie dera ti vrapon
jo, nuk është ai që kërkon
të ka marr malli për të
edhe mua për atë mmm...
Si ta them? Nuk vjen më

[Klejti:]
Përse nuk vjen babi natën vonë?
Përse nuk vjen në mëngjes? Pse s'më zgjon?
E mërzita unë që nuk vjen?
Pse nuk më ndihmon që ta gjej babin tim?

[Bashkë:]
Ne ëndërronim një jetë me ty
ndryshoje botën për ne të dy

[Klejti:]
Ti më përqafo, botën ma ndrysho

[Maya:]
Edhe një herë të lutem provo

[Bashkë:]
Ne ëndërronim një jetë me ty
ndryshoje botën për ne të dy

[Klejti:]
Kthehu babi im, pa ty s'kam gëzim

[Maya:]
ndryshoje botën, shpirtin tim

[Klejti:]
O mami, po shokët më pyesin "Ku e ke babin?"

[Maya:]
Babi do kthehet shpirt. Ai ty të do shumë. E ka marrë malli për ty.

[Klejti:]
O mami... po kur më do, pse nuk vjen të rri me ne

[Maya:]
Po ti ç'ke o zemër? Ti më ke mua... Do ta presim të dy

[Bashkë:]
Ne ëndërronim një jetë me ty
ndryshoje botën për ne të dy

[Klejti:]
Ti më përqafo, botën ma ndrysho

[Maya:]
Edhe një herë të lutem provo

[Bashkë:]
Ne ëndërronim një jetë me ty
ndryshoje botën për ne të dy

[Klejti:]
Kthehu babi im, pa ty s'kam gëzim

[Maya:]
ndryshoje botën, shpirtin tim


Lyrics submited by  stafi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018