A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Maya Alickaj & Mitat Alickaj - Vellait Tim


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/04/2018

2018-04-26T17:00:02

Mitat Alickaj:
Doli prilli erdhi maji
blegerin qengji manar
blegerin kerkon coban korba ceco

Maya:
vella ka ardhur pranvera
vella zemra un e mjera
ste shoh te dalesh tek dera
bashke me lule si ngahera
poo dhe lulet s'kane cele
me vese loti jan mbuluar
pse je zbehur moj pranvere
cma bere vellane syshkruar
Vella ka ardhur pranvera
Vella zemra un e mjera
ste shoh te dalesh tek dera
bashke me lule si ngahera
po dhe lulet skane cele
me vese loti jan mbuluar
pse je zbehur moj pranvere
cma bere vellane syshkruar
Po ngrihu njecik o lume
te hedhesh vallen ne gjunje
valle burrash valle labe
si trazoji dot ato male
o vella sa na helmove
ne det bardhe i percolle
prane tyre u strehove
mbase aq shume i doje
O vella i ze violine
hajde edhe prishna zine
hajde te ndritesh shtepine
hajde o i vetimi yne
do kendoji o vellai im
ashtu si me thoshe tine
do kendoji si kanarine
loti eshte ne shpirtin tim


Lyrics submited by Anastasja
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018