A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mc Kresha

Origin: Mitrovicë  
Residence:  
Age: 33
Birthday: 05 September 1984
Zodiac sign: Virgjeresha

Music genres: Hip-Hop

Mc Kresha is a very famous singer and songwriter. Kreshnik Fazliu i cili ka prejardhjen nga DRENICA i njohur me pseudonimin Mc Kresha këngëtar i njohur Kosovar me prejardhje nga qyteti i veriut të Kosovës, Mitrovica. Dy këngë të njëpasnjëshme të lansuara gjatë këtyre muajve, e kanë bërë rep-këngëtarin “Mc Kresha” një ndër më të kërkuarin në ditët e fundit. Këngët e tij “Lej Flleshat” dhe bashkëpunimi me anëtarin e grupit “TDS”, “Dr Mic” me këngën “Lyrical WarFare” janë ndër këngët më të dëgjuarat në radio dhe televizionet tona.
Mc Kresha thotë se është i kënaqur me suksesin e dy këngëve. “Lej Flleshat” është një këngë që është popullarizua ma shumë sepse ka dal më herët në internet, por edhe kjo tjetra është duke ecur shumë mirë. Kënga “Lej Flleshat” është punuar në studion e Enis Preshevës ndërsa “Lyrical WarFare” në studion e Genc Prelvukajt.Por keto dy kenge nuk jane sukseset e vetme me te cilat eshte karakterizuar Mc Kresha gjate kesaj vere."Souljah" eshte nje bashkepunim mes Mc Kreshes Lyrical Son dhe nje djaloshi te ri i quajtur Noga emri i te cilit eshte Agon Abdullahu. Bashkepunim tjeter ka pasur edhe me kengetaren Leonora Poloska me kengen "Kush o mama". Beri bashkepunim edhe me shum artist te tjere ne kengen "Lil Samee" dhe se fundi kengen "Delicius" me kengetaren 17 vjqare qe sapo preku ne estraden tone Dafina Rexhepi. Poashtu doli ne shitje albumi i tij "Patikat e mija".Ky album eshte i ndare ne dy pjese pjesa e pare ka dalur ne shitje gjate kesaj vere ndersa pjesa e dyte pritet te dale gjate stines se dimrit ne ket vit.MC kresha tha ne nje emisjon se tanime ka vendosu ti beje nje pushim vetes pas gjith ketyre kengeve te realizuara gjate kesaj vere...
Duke vazhduar më pastaj sezona dimrore me "Patiket e Mia 2" ndersa per 3vite te sukses'shme Mc Kresha ka lancuar edhe disa albume si P.i.n.t poashtu edhe si Mc Kresha (solo)
Albumet e Mc Kreshes : AirForce1 , Emceeclopedy , ZimaSamShevy , Rapsodet nRap tSotit
Me ktë të fundit Kresha dhe Festimi qe e lansuan saktsisht me 10.06.2k16 ben ndryshimin ne skenen shqiptare pasi ky album veq se u prit mirë në Kosovë , Shqipëri u pritë mirë edhe në Europë e më larg , duke qenë jav pas jave albumi me i shitur ne Ch dhe Gjermani .
Ndersa Mc Kresha sjelli edhe disa videoklipe gjidane nga albumi i fundit filluan me Intro-në e albumit "Ky Tipi" pastaj Kresha me Era dhe Business ne bashkpunim me Lavda , Jeni marre ne bashkpunim me Lyrical Son , Thirri krejt shoqet me special guest në album Keepman e HipHop e cila i mblodhi 3 reperat me te perfolur Kosovarë , Mc Kresha , Ledri Vula , Lyrical Son .
Verën e fundit të 2017 , Kresha dhe Festimi skanë të ndalur pasi producentet e P.i.n.t KMaster dhe Strikebeatz janë duke punuar nje album
U.S.A ( United States of Albania) ku P.i.n.t-at tash me kan sjell një nga hitet e albumit qe quhet HeyGirl dhe u prit tejet mirë në publikë.
PASAPORTA:
Emri dhe mbiemri: Kreshnik Fazliu
Gjatësia: 1.93cm
Pesha: 104kg
Ngjyra e syve: Gjelbërt
Ngjyra e flokëve: Kafe
Ushqimi i preferuar: Pula
Muzika e preferuar: Hip-Hop
Këngëtarja e prferuar: Mary J Blige
Ngjyra e preferuar: E kuqe dhe e gjelbërt
Sporti i preferuar: Futbolli
Sportisti i preferuar: Steven Gerrard
Hobi: Futbolli, muzika
Stili i veshjes: Hip-Hop

» Edit Bio »

Submissions by:  aqifi    vLerush    hana1    AgNnNesssA    Elmira2    Fisnik  

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  750

  • Find Mc Kresha on social networks:


More news about Mc Kresha »
lyrics.al © 2007 - 2017