lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyrics
MedaTags: Meda, Mehedin Pergjeçaj, Mehedin Pergjeqaj, Mehedin Pergjecaj
Origin: Deqan      Age: 37   Zodiac sign: Binjaket  
Meda is a very famous singer in traditional music. Mehedin Përgjeqaj u lind në Hajvali të Prishtinës. I ati i tij Hasani, rrjedh nga një familje e Lumbardhit të Deqanit. Pasi Hasani kreu shkollimin në Prishtinë, u punësua në Minjerën e Kishnicës dhe iu nda një banesë në Hajvali, ku Hasani disa kohë veproi dhe jetoj në Hajvali. Ai ka tre fëmijë dy djem edhe një vajzë. Këngën e kanë traditë të përcjellur brez pas brezi: Ka kënduar babai i Hasanit (gjyshi i Medes), ka kënduar dhe ka qenë këngëtar i ... >> Full biography >>
  • Find Meda on social networks:


Choose star rating
  Rating:  4.8 / Votes cast:  1059Albums:

» More Albums »

» Add An Album »


» Add A Song »


 :: Kuq E Zi ::  
 :: Cika Jem ::  
 :: Bixhozi ::  
 :: Faleminderit Nene ::  
 :: Ah Dashni E Vjeter ::  
 :: N'dashuri ::  
 :: Princeshe ::  
 :: Kot E Ke ::  
 :: Vere e Nxehte ::  
 :: Hallall ::  
 :: T'kam Fiksim ::  
 :: Rri Me Mua ::  
 :: Je Martu ::  
 :: E Mallkuar ::  
 :: Prit Prit ::  
 :: Shqiperia ::  
 :: Molle E Ndaluar ::  
 :: Luani ::  
 :: Hajt, Hajt ::  
 :: I Ri Pa Rini ::  Loading...Kalendari
26/02/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Nita Bahtiri
Nita Bahtiri
24 vjeç
Hidaver Osmani
Hidaver Osmani
49 vjeç
Gerard Merdani
Gerard Merdani
23 vjeç

This Week's Poll
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Vote