A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Meda - Un E Du Kosoven


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  22

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2009

2009-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Kur E Don E Don"


Unë muj me shku në Spanjë e det,
me kalu si mbret,
me shetit botën anë e mban,
jam djal i ri sulltan.
Unë e di ku i kam dajt, ku i kam rrajt, e tiii ?
dua zemren me ta fal, doren me ta shtri, e tiiii ?

Ref:
Unë e du Kosovën,
une ty të du.
pa njanen pa tjetren nuk muj me jetu.
Unë e du Kosovën,
unë ty të du,
pritëm zemer pritem po vi met martu.

Muj me gjet qika nëpër botë,
ka bukuroshe plot.
Veres botën me shetit
jam djal i ri petrit
Unë e di ku i kam dajt ku i kam rrajt, e tiii?
dua zemren me te fal doren me ta shtri, e tiiii?

Ref:
Unë e du Kosovën,
unë ty të du
pa njanen pa tjetren nuk muj me jetu.
Unë e du Kosovën,
unë ty të du
pritem zemer pritem po vi met martu.(2x)


Lyrics submited by Lati
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018