A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Meda - Shqiperia


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  118

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

04/07/2012

2012-07-04T18:55:19

Moj Shqipëri, ti qofsh e gëzume,
sa e mirë je e bashkume,
një qind vjet ishe e ndame,
s'jetunë bashkë fëmijtë e një nënë.

O sa mirë më qenë Shqipëtar,
kur jemi bashkë jemi krenar,
në Prishtinë, Shkup e Tiranë,
e këndojmë të gjithë një këngë.

Shipëria, Shqipëria,
Shipëria, Shqipëria.

Moj Shqipëri me plis të bardhë,
shtatë milion s'jetojmë të ndarë,
s'ndahen zemrat me kufi,
për gjithmonë do të jemi një.

O sa mirë më qenë Shqipëtar,
kur jemi bashkë jemi krenar,
në Prishtinë, Shkup e Tiranë,
e këndojmë të gjithë një këngë.

Shipëria, Shqipëria,
Shipëria, Shqipëria.

O sa mirë më qenë Shqipëtar,
kur jemi bashkë jemi krenar,
në Prishtinë, Shkup e Tiranë,
e këndojmë të gjithë një këngë.

O sa mirë më qenë Shqipëtar,
kur jemi bashkë jemi krenar,
në Prishtinë, Shkup e Tiranë,
e këndojmë të gjithë një këngë.

Shipëria, Shqipëria,
Shipëria, Shqipëria.


Lyrics submited by Qendresa
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018