A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Meda - Bixhozi


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  222

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

24/06/2014

2014-06-24T07:21:12

Song from the album:

"Princeshë"
Pse qan toka, pse qan qielli,
Pse po lind e spo ngroh dielli?
Pse ni nane ka mbet ne rruge,
Pse i kan mbet o fmijt pa buk?

Qka me i than vajzes se shkrete,
Baben gjall, pa bab ka mbet
Qka me i than djalit fatziut,
I Thojn biri i bixhozgjiut!

Na ke lan pa shpi pa nder,
Sna troket ma kush ne der
Na ke lan ne rruge tuj qaa,
Loti i fmijve ka meee t'vra

Na ke lan pa shpi pa nder,
Sna troket ma kush ne der
Na ke lan ne rruge tuj qa,
Loti i fmijve ka me t'vra o ka me t'vra.

Ne na humbe, vet s'fitove,
Kurr familjen nuk e gezove.
Na i ke vra gjithmone buzeqeshjen,
Na ke ba mos me dasht jeten.

Bab u bane po bab s'mbete,
Veq bixhozit asgja s'deshte.
Zoti i shpis s'mundesh me u quujt,
Kur nuk mundesh shpin me e ruujt...!

Na ke lan pa shpi pa nder,
Sna troket ma kush ne der
Na ke lan ne rruge tuj qaa,
Loti i fmijve ka meee t'vra

Na ke lan pa shpi pa nder,
Sna troket ma kush ne der
Na ke lan ne rruge tuj qaa,
Loti i fmijve ka mee t'vra oo ka me t'vraa


Lyrics submited by Elior Blakqori
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018