A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Meda - Moj Esnafe


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  17

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/11/2016

2016-11-20T17:00:00

Music & Lyrics:

Ilir Berani

Arrangement:

Nexhat Mujovi (Wirusi)


Me Dy llafe me dy llafe
Ti ma hjek lakun prej qafe
Semundjet vin nga perendia
Ah ti me smure nga dashuria

REF. x2:
Moj esnafe Moj esnafe
Hajt niher kapem perqafe
Veq niher o shpirti i jem
Knaqe ti ket zemren tem

Llafet e tua zemra e jem
Jane Ilaq Per Shpirtin tem
Semundjet vin nga perendia
Ah ti me smure nga dashuria

REF. x2:
Moj esnafe Moj esnafe
Hajt niher kapem perqafe
Veq niher o shpirti i jem
Knaqe ti ket zemren tem


Lyrics submited by Vlonjat Dvorani
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018