A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Meda - Falëm  (Feat. Vjollca Haxhiu)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

29/06/2018

2018-06-29T15:00:03

Featuring

Vjollca Haxhiu

Music:

Granit Gashi

Lyrics:

Fatmir Muja

Music & Arrangement:

Nexhat Mujovi (Wirusi)


[Meda:]
Me ty u ngrita, pa ty u poshtërova
Rand gabova, rand gabova
Si ty dashni skam pas në jetë
E para dhe e fundit ke me mbetë

[Vjollca:]
Dashni e vjetër, plagë e re
Sa her të shoh, për sgjalli hy në dhe
Me u bashku jo nuk le vend
Per dhimbjen time vonë t'paska ra n'mend

[REF.:]
[Meda:]
Falëm falëm afër teje ndalem
[Vjollca:]
Falja e lutja të pranohet
Burri burr veq n'dashni dorezohet

[Meda:]
Gabimi falet e jeta s'ndalet
Po plaga po dhemb o shpirti jem

[Vjollca:]
E harrume le të mbes
Qofte gabimi i fundit në jetë

[REF.:]
[Meda:]
Falëm falëm afër teje ndalem
[Vjollca:]
Falja e lutja të pranohet
Burri burr veq n'dashni dorëzohet


Lyrics submited by Amie-Cards (2)

U krijua nga 123 2018-07-08 16:21:52
[Meda:]
Falëm falëm afër teje ndalem
[Vjollca:]
Falja e lutja të pranohet
Burri burr veq n'dashni dorezohet
U krijua nga Dreni 2018-07-04 15:08:59
Me ty u ngrita, pa ty u poshtërova
Rand gabova, rand gabova
Si ty dashni skam pas në jetë
E para dhe e fundit ke me mbetë

Add an e-Card

Fullscreenmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018