A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  13
  • Origin:
  • Shkup 
  • Age:
  • 41
BIOGRAFIA: Memi is a popular singer of Modern Traditional, Ilahi & Folk Ballads music. Ne vendlindje kreu shkollen fillore. Per arsye ekonomike nuk pati mundesi te vazhdoje me lart. Me muzike filloi te meret qysh ne moshen 13 vjecare me djalin e tezes se tij Arsim Bucin. Jeton ne lagje Gazi Bab te shkupit. Eshte i martuar dhe ka 1 femije. Merret me muzike neper darsma dhe koncerte ne Maqedoni dhe diaspore. Në vitin 2003, Memi publikon albumin "Lejla". Në vitin 2004, Memi publikon albumin "Vajze Shkupjane". Në vitin 2005, M...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Dite E Madhe, Dite E Xhuma (2015)

Unaza E Arit (2008)

Bjondin (2005)

Vajze Shkupjane (2004)

Lejla (2003)

Prej At Dite Kur Jemi Nda

Ajo Ishte Një Turkeshë

O Burg I Zi

Largohu

Nuk Kam Qene I Lumtur


» Add A Song »

Jam Pishman
Sa Kam Deshir Ja Resulullah
O Syfir O Iftar
Mir Se Vjen O Ramazan


Related Artists:

Zena Aliu

Tefik Islami

Evzi Kaja (Xiu)

Blerim Lutfiu (Beli)

Mustafa Ymeri

Skifter Etemi

Aziz Murati

Agim Poshka

Adnan Daci

Astrit Bejta


Tags: Memi, Muharrem Qalili, Muharem Qalili, Muharrem Qaili, Muharemi, Muharremi, Muharem Qaili, Muharrem Qajli

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018