Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mentor Kurtishi

Tags: Mentor Kurtishi, Metor Kurtishi

Origin: Kumanovë    Residence:        Age: 41   Zodiac sign: Peshorja  
Mentor Kurtishi is a very famous singer in traditional music. Mentor Kurtishi ka lindur ne Kumanovë. Shkollen fillore e kreu ne Kumanove. Qe i vogel ishte i pasionuar pas muzikes. Tani jeton dhe vepron ne Prishtine. Disa nga kenget e tij me te njohura jane: "Emri yt", "Moj tradhtare", "Nuk jam fajtor", "Moj Dashnia Ime a Je Gjalle", "Bojna Selfie" etj. Ai eshte nje nga kengetaret me te kerkuar popullor jo vetem ne Kosove, Shqiperi e Maqedoni por edhe ne diaspore dhe kudo qe ka Shqipetare. Nje nga kengetaret...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  480

Bojna Selfie (2016)

.png" content="5" width="160" height="31">

Zjarr (2015)

.png" content="5" width="160" height="31">

E Pranoj çdo Kusht (2014)

.png" content="5" width="160" height="31">

Pse (2013)

.png" content="5" width="160" height="31">

Like (2012)

.png" content="5" width="160" height="31">

Mendjemadhësia (2011)

.png" content="5" width="160" height="31">

Fati I Zi (2010)

.png" content="4.2" width="160" height="31">

Vuj Vuj (2009)

.png" content="5" width="160" height="31">

Syni Jem (2008)

.png" content="5" width="160" height="31">

Ah, Sa Të Besova (2007)

.png" content="4.8" width="160" height="31">


» Add A Song »


Moj Tradhtare
Lotet E Nanes
Theve Besen
Pasha Zotin
Lamtumir
Bojna Selfie
Shtepia Pa Nan
Dite E Re
Syni Jem
Ti

Add an e-Card

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017