A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mentor Kurtishi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  509
  • Origin:
  • Kumanovë 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 41
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Mentor Kurtishi is a very famous singer of Tallava music. Mentor Kurtishi ka lindur ne Kumanovë. Shkollen fillore e kreu ne Kumanove. Qe i vogel ishte i pasionuar pas muzikes. Tani jeton dhe vepron ne Prishtine. Ai eshte nje nga kengetaret me te kerkuar popullor jo vetem ne Kosove, Shqiperi e Maqedoni por edhe ne diaspore dhe kudo qe ka Shqipetare. Nje nga kengetaret me te kerkuar gjate gjite vitit por vecanderisht per festa kombetare. Mentori jeton ne Zvicer nder vite dhe eshte resident i atij shteti p...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Bojna Selfie (2016)

Zjarr (2015)

E Pranoj çdo Kusht (2014)

Pse (2013)

Like (2012)

Mendjemadhësia (2011)

Fati I Zi (2010)

Vuj Vuj (2009)

Syni Jem (2008)

Ah, Sa Të Besova (2007)


» Add A Song »

Dashni E Vjeter
Bojna Selfie
Lamtumir
Moj Tradhtare
Pasha Zotin
Theve Besen
Ti
Qelim Shishe
Syni Jem
Dite E Re


Translations (1)


Related Artists:

Adem Ramadani

Vedat Ademi

Big Basta

Hekuran Krasniqi

Kastro Zizo

Sabiani

B-Genius

Trix (Veli Sahiti)

Gazmend Rama (Gazi)

Shaqir Cërvadiku


Tags: Mentor Kurtishi, Metor Kurtishi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018