Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mentor Kurtishi

Origin: Kumanovë  
Residence:  
Age: 41
Birthday: 29 September 1976
Zodiac sign: Peshorja

Music genres: Tallava

More genres: Traditional Wedding Modern Traditional

Mentor Kurtishi is a very famous singer. Mentor Kurtishi ka lindur ne Kumanovë. Shkollen fillore e kreu ne Kumanove. Qe i vogel ishte i pasionuar pas muzikes. Tani jeton dhe vepron ne Prishtine. Disa nga kenget e tij me te njohura jane: "Emri yt", "Moj tradhtare", "Nuk jam fajtor", "Moj Dashnia Ime a Je Gjalle", "Bojna Selfie" etj. Ai eshte nje nga kengetaret me te kerkuar popullor jo vetem ne Kosove, Shqiperi e Maqedoni por edhe ne diaspore dhe kudo qe ka Shqipetare. Nje nga kengetaret me te kerkuar gjate gjite vitit por vecanderisht per festa kombetare. Mentori jeton ne Zvicer nder vite dhe eshte resident i atij shteti por lidhjet e tij me shqiptarine mbeten shume te forta.

» Edit Bio »


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  480


lyrics.al © 2007 - 2017