A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Merita Halili

Tags: Merita Halili

Origin: Tiranë    Residence:        Age: 52  
Merita Halili is a very famous singer in traditional music. Merita Halili është këngëtare e njohur për të gjithë ne, pasi këndon këngën e tabanit popullor. Ajo për herë të parë në skenë u ngjit në moshën 16 vjeçare në "Ansamblin e Këngëve dhe Valleve", ku është vërejtur talenti i saj. Këndon këngë nga të gjitha trevat shqipfolëse, por më së shumti të Shqipërisë së mesme dhe ka realizuar albume e këngë të shumta, të dedikuara: dashurisë, atdheut, heronjve etj. Ka fituar shumë çmime, por ai që arriti piades...

>> Full biography >>


  • Find Merita Halili on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  108

Merita Halili (2000)

Merita Halili (Vol.2) (1992)

Këngë Popullore Të Zgjedhura (1990)

Vij Te Kenga Ime


» Add A Song »


E Jotja Jam, I Imi Je
Mitrovica
Tirana

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018