A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mevlan Kurtishi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  27
  • Origin:
  • Shkup 
  • Age:
  • 22
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Mevlan Kurtishi is a popular singer and songwriter of Ilahi music. U rrit në frymën islame bashkë me familjen në vendlindjen e tij. Si fëmijë ishte i pasionuar pas artit dhe krijimtarisë letrare, i cili këndonte dhe shkruante tekste. Kurioziteti dhe dashuria për muziken e shtyri të mësoi si të luante në disa intrumente muzikore qysh në fëmijëri. Rreth këndit fetar të tij u përkujdes i ati Sejdi Kurtishi, i cili është një ndër bartësit e Kuranit Famëlartë. Me një vullnet shumë të madh Mevlani vijoi shkollën fillo...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Bujar Ramadani

Senad Rrahmani

Adnan Aliu

Bunjamin Cajani

Kujtim Akiku

Chippi

Bomba

N.D.T

Ex Wolf

Shqiprim Sylejmani


Tags: Mevlan Kurtishi

Add an e-Card




Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018