A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Mevlyde Mehmeti - Pse


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

14/04/2017

2017-04-14T15:05:26

Music:

Mustafe Tahiri

Arrangement:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Video Production:

EMF CreativeIt's a long time that we try finding the lyrics to "Pse" sung by Mevlyde Mehmeti.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Mevlyde Mehmeti attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Aroganti - Pse

Pse ndodhen gjerat keshtu
ku gabova
pse njerzit duhet te jene kaq pa shpirt
pse ndihem keshtu tani
pse jam vetem
pse kam frike
pse nuk besoj dot me asgje dhe asnjeri
pse e urrej veten time
pse kam ndryshuar
pse i lash te gjitha
pse po qaj tani
pse nuk eci dot
pse duhet te ndodhte te mua kjo
pse nuk kam njeri prane meje
pse u larguan te gjithe (x2)
pse nuk vazhdoj dot me perpara
pse nuk kam me endrra per te ardhmen
pse nuk me mban njeri me doren tani qe kam nevoje
nuk dua fjale te mira
por nje njeri qe te kuptoj se ca po kaloj
dua te ndiej qe nuk jam vetem
dua te behem ai qe kam qen
sepse me ndryshuan
dua te vazhdoj perpara
u lodha duke pritur
te qif..a ropt
vetem pres
asgje spo ndryshon
nuk e kuptoj dot pse
un po mundohem te vazhdoj jeten time
por te gjithe po me shtyjne prapa
ose po me len ketu ku jam tani
e urrej kete vend
i urrej te gjitha ketu brenda
ketu ndihem vetem
ketu qaj vetem
sa here qe fiken drritat
me vijne keto mendime
heshtje e kesaj dhome me frikson
akoma me shume me kujton si kam qene
edhe si jam
valle si do behem me vone
un dua te vazhdoj te shpresoj se nje dite te gjitha keto
do kalojne
dhe un do behem prap ai qe kam qene
po prap dicka mi zhduk shpresat
dua te jem mire ata qe me duan dua te ma tregojne
dua te jem prap i rendesishem per disa njerez
te cilet humben besimin
nuk dua te vdes vetem
as te jetoj vetem
dua disa njerez qe ne fund te jetes time
te me thone qe nuk kam qene vetem
qe kur kam qare qe kur kam qeshur
kur kam qene i lumtur dhe kam qene i vuajtur
ata kane qene prane meje me kane kuptuar
me kane mbajtur doren
tani jam brenda ne dhome
ndoshta momenti qe te iki

Brenda ne i mbyllur dhome nga mendimet i lidhur
shikoj pin konjak edhe kafe te hidhur
njerez qe kan ardhur per figur
fytyra ime zbehte trupi pa temperatur
por un do ringjallem ia kam per borxh vetes time
disa me prishen endrrat tani esh rradha ime
ta kuptojn se si ndihesha un atehere
nje engjell nga ferri po vjen dhe po merr (x2)

Kaq ishte... mbaroi

Xhavit Avdyli - Pse

Ti po shkon mua më harron
Gjithqka përfundon,
Kjo ëndërr mbaron
Çka të bëj
N'cilën rrugë të shkoj
Errësira filloj t'më kaploj

[Ref 2×:]
Pse,pse ti po ik
Aq shum kohë përfundon me një pik
Këtë ditë asnjiherë se kam prit
Që do t'vi e do t'jem pa ty.

[2×]
U largove ti
Asnjë fjal pa m'than
Koha ime për ty,
Qoftë haram.

[2×]
Qdo mëngjes ta dhuroja një dit,
Ti po më lenë
të vetëm dhe po ik.

Enur Pakashtica - Pse

Nje oqean me lot ne sy,
Nje jete ne enderr,
Nje jete me ty,
Me pyet zemra ku je ti,
Une jo nuk e di,
jo nuk e di

Ndoshta je vetem
ndoshta ke ftohte
ndoshta kujtimet te mbajne te ngrohte.

Cfare ben kur merzitesh
Kur malli te merr
kur i mbyll syte, ti a me sheh?

A me thua pse duarve te mia s'ju besove,
zemren ty une me ta mbajt
A me thua pse nga premtimet u largove
Kete dashni e le pa fat

Do mbetemi vec nje kujtim
nje dhimbje e fshehur ne shpirtin tim
Nje oqean na ndan tani
Une jo nuk e di, ku je ti

Ndoshta je vetem ndoshta ke ftohte
Ndoshta kujtimet te mbajne ngrohte
Cfare ben kur merzitesh
Kur malli te merr
Kur i mbyll syte, ti a me sheh?

A me thua pse duarve te mia sju besove,
zemren ty une me ta mbajt
a me thua pse, nga premtimet u largove
Kete dashni e le pa fat


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018