A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Michael Jackson

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  41
(1958-2009)  
  • Origin:
  • Gary, Indiana 
BIOGRAFIA: Michael Jackson is a very famous international artist of Pop & R&B music. Majkëll Xhozef Xhekson (Michael Joseph Jackson, lindi më 29 gusht 1958 dhe vdiq më 25 qershor 2009, Los Anxheles, Kaliforni) ishte muzikant, këngëtar, autor, kompozitor, koreograf, prodhues, valltar amerikan nga SHBA-ja. Përndryshe Majkëll Xheksoni nga dashamirët e muzikës argëtuese të drejtimit pop, është llogaritur si mbret i saj apo siç kanë dëëshirë ta quajnë adhuruesit e kësaj muzike, King of Pop. Shfaqjen e parë në skenën e muzikës argët...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

David Bowie

Will.I.Am

Josh Turner

Louis Armstrong

David Bustamante

Michel Teló

Taio Cruz

Sean Paul

Kanye West

Pitbull


Tags: Michael Jackson

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018