A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Michael Jackson

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  48
(1958-2009)  
  • Origin:
  • Gary, Indiana 
BIOGRAFIA: Michael Jackson is a very famous international artist of Pop & R&B music. Majkëll Xhozef Xhekson (Michael Joseph Jackson, lindi më 29 gusht 1958 dhe vdiq më 25 qershor 2009, Los Anxheles, Kaliforni) ishte muzikant, këngëtar, autor, kompozitor, koreograf, prodhues, valltar amerikan nga SHBA-ja. Përndryshe Majkëll Xheksoni nga dashamirët e muzikës argëtuese të drejtimit pop, është llogaritur si mbret i saj apo siç kanë dëëshirë ta quajnë adhuruesit e kësaj muzike, King of Pop. Shfaqjen e parë në skenën e muzikës argët...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

David Bowie

Will.I.Am

Josh Turner

Louis Armstrong

David Bustamante

Michel Teló

Taio Cruz

Kanye West

Pitbull

Wiz Khalifa


Tags: Michael Jackson

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018