A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Miga Hysi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7
  • Origin:
  • Durres 
  • Residence:
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Miga Hysi is a popular singer of Easy Listening music. Një nga këngëtaret më të mira Durrsake e cila me zërin e saj të këndshëm ka kënduar në disa festivale të këngës në Durrës, me Ansamblin e Këngës Popullore, në Pallatin Rinia dhe më Estradën Profesioniste. Ka bashkëpunime të shumta me kompozitorë të ndryshëm. Sot këndon me sukses në Gjermani dhe nuk pushon së regjistruara këngë bukura. Në Dhjetor 1983, Miga Hysi merr pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Vatra E Gjithë Shqipërisë". N...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Elida Shehu

Morena Reka

Pavlina Nikaj

Nertila Koka

Alida Hisku

Lindita Theodhori

Ema Qazimi

Jolanda Dhamo

Myfarete Laze

Bruna Sota Hoxha


Tags: Miga Hysi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018