A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mihallaq Andrea & Flori - Ta Dish Ti Ç'pësoj Kjo Zemër


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  37

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2011

2011-12-31T00:00:00

See Also

Flori Mumajesi

Song from the album:

"15 Hite Nga Supersonic"

Song from the album:

"Vjeshte Dimer '08"

Song from the album:

"Kitara Ime"

Song from the album:

"Detaj"


Mihalliq Andrea :
Ta dish ti c'pësoj kjo zemër
Ta tregoj unë ty me kitarë
Kur i pashë dy sytë e bukur
Deri atëhere s'kisha parë
S'kisha parë, s'kisha parë.

Flori:
Ato duar aq të vogla
Mund të luanin me kitarë
Kur i puthën buzët e mia
Lehtë u drodhen si në faj
Si në faj, si në faj.

Ref:
Flori & Mihallaq
Me mall do ta kujtoj
Atë natë jo se harroj
U vonova më the me frikë
Ditën tjetër mos më prit
Sa vite do të kalojnë
Atë natë jo se harroj
Dhe do të qeshim unë edhe ti
Do të kujtojmë dashurinë.

Flori:
Ta dish ti c'pësoj kjo zemër
Ta tregoj unë ty me kitarë
Kur i pashë dy sytë e bukur
Deri atëhere s'kisha parë
S'kisha parë, s'kisha parë.

Mihallaq Andrea:
Ato duar aq të vogla
Mund të luanin me kitarë
Kur i puthën buzët e mia
Lehtë u drodhën si në faj
Si në faj, si në faj.

Ref :(Flori & Mihallaq)

Me mall do ta kujtoj
atë natë jo se harroj
u vonova më the me frikë
ditën tjetër mos më prit.

Sa vite do kalojnë ,
atë natë jo se harroj
dhe do qeshim une edhe ti
do kujtojme dashurinë. (2x)


Lyrics submited by  lindaChords

Ta dish (Am) ti c'pësoj kjo zemër
Ta tregoj unë ty me (Dm) kitarë
Kur i pashë dy sytë e bukur
Deri (Am) atëhere s'kisha parë
S'kisha (E) parë, s'kisha (Am) parë.


Ato (Am) duar aq të vogla
Mund të luanin me (Dm) kitarë
Kur i puthën buzët e mia
Lehtë u (Am) drodhen si në faj
Si në (E) faj, si në (Am) faj.

Ref:

Me (Am) mall do ta (G) kujtoj
Atë (Am) natë jo se (G) harroj
U (F) vonova më the me (Am) frikë
Ditën (F) tjetër mos më (E) prit
Sa (Am) vite do të (G) kalojnë
Atë (Am) natë jo se (G) harroj
Dhe do të (F) qeshim unë edhe (Am) ti
Do të (F) kujtojmë (E) dashurinë.

Flori:
Ta dish ti c'pësoj kjo zemër
Ta tregoj unë ty me kitarë
Kur i pashë dy sytë e bukur
Deri atëhere s'kisha parë
S'kisha parë, s'kisha parë.

Mihallaq Andrea:
Ato duar aq të vogla
Mund të luanin me kitarë
Kur i puthën buzët e mia
Lehtë u drodhën si në faj
Si në faj, si në faj.

Ref :(Flori & Mihallaq)

Me mall do ta kujtoj
atë natë jo se harroj
u vonova më the me frikë
ditën tjetër mos më prit.

Sa vite do kalojnë ,
atë natë jo se harroj
dhe do qeshim une edhe ti
do kujtojme dashurinë. (2x)


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018