A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mihrije Braha

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  198
  • Origin:
  • Mitrovicë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 50
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Mihrije Braha is a very famous singer of Pop music. Mihrije Braha u lind në Mitrovicë ku dhe e kreu Shkollimin e mesem dhe filor i beri në vendlindje. Ka te mbaruar Shkollen e mesme te mjeksise, Shkollen e larte pedagogjike e kreu ne Vendlindjen e Saj Ajo e kaloi nje femijri ne Mitrovice deri ne moshen 16 vjeqare, Megjithate edhe ne moshen 9 vjeqare Shkollen e ulet te muzikes ne Mitrovice per Piano tek Profesoresha Elheme Beka e cila e angazhoi ne Shume Aktivitete Shkollore Te Vallezimit dhe te Dr...

>> Full biography >>


Naim Abazi

(Her husband)

Plator Abazi

(Her son)

Lora Braha

(Her sister)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Dhimbje E Mall (2015)

Refuzova (2006)

Eja (2002)

Foleja E Arberit (1999)

Na U Nis Dasma


» Add A Song »

Refuzova
Mitrovica Ime
Xhelozia
Sa Vjet I Kom
Kthehu
Inati
Tigresh
Dhimbje E Mall
Qaj Kitara Ime
Turbulenca


Related Artists:

Leonora Jakupi

Rina Balaj

Fjolla Morina

Argjentina Ramosaj

Zanfina

Gili

Alberie Hadergjonaj

Diellza Kolgeci

Edona Llalloshi

Ganimete Abazi (Ganja)


Tags: Mihrije Braha, Mihrija, Mihrie Braha, Naim Abazi, Plator Abazi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018