A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mimoza Gjikola (Mimi)

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 38
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Mimoza Gjikola (Mimi) is a popular singer. Per momentin jeton ne New York, por gjate sezonit viziton edhe Shqiperinë. Ka marr pjese ne shume koncerte e festivale te organizuara per shqiptaret ne Amerike. Në vitin 2008, Mimoza Gjikola (Mimi) publikon albumin "Sofer Bujare". Më datë 13 Qershor 2009, Mimoza Gjikola (Mimi) publikon videoklipin "Potpuri". Në Mars 2014, Mimi merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngët "Kërce Moj çike"dhe "Mi Gëzofsh Këpucet Me Taka". Më datë 30 Gusht 20...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Angelina Shala

Erzana Berisha

Qendresa Hajdari

Saranda Hasani

Zhani

Albana Syla

Xhesika Lela

Markela Dede

Mirjeta Shala (Leta)

Elira Shala


Tags: Mimoza Gjikola (Mimi), Mimoza Gjikola, Mimi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018