A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mimoza Mustafa

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  755
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 43
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Mimoza Mustafa is a popular singer of Pop music. Mimoza ka dy femije: Rozafen dhe Bojkenin. Mimoza hyri ne boten e muzikes ne vitet 1995-1996 dhe qe atehere editoi disa albume te cilat u pelqyen mjaft nga ana e publikut. Prej fillimit Mimoza ka patur nje qendrim te bukur ne skene dhe nje elegance qe rrembente zemrat e publikut. Ne fillim u prezantua si beqare, por me pas u martua me kengetarin e mirenjohur kosovar Shkumbin Kryeziun, i cili ne ate kohe ishte kengetar i popullarizuar dhe njekohes...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Shkumbin Kryeziu

(Her husband)

Add Official

Social Accounts

Pa Koment (2006)

Sadist (2004)

Terri Me Kafshon (2002)


» Add A Song »

Papafingo
Trenat Pa Binare
Pa Koment
Merrma Enderren


Related Artists:

Eliza Hoxha

Diellza Kolgeci

Inis Gjoni

Rovena Dilo

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Anila Mimani

Linda Morina

Emine Toska

Lora Braha

Shqiponja Muhaxheri


Tags: Mimoza Mustafa

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018