A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mimoza Mustafa

Tags: Mimoza Mustafa

Origin: Prishtinë    Residence:        Age: 43   Zodiac sign: Shigjetari  
Mimoza Mustafa is a very famous singer. Mimoza ka dy femije: Rozafen dhe Bojkenin. Mimoza hyri ne boten e muzikes ne vitet 1995-1996 dhe qe atehere editoi 5 albume te cilat u pelqyen mjaft nga ana e publikut. Prej fillimit Mimoza ka patur nje qendrim te bukur ne skene dhe nje elegance qe rrembente zemrat e publikut. Ne fillim u prezantua si beqare, por me pas u martua me kengetarin e mirenjohur kosovar Shkumbin Kryeziun, i cili ne ate kohe ishte kengetar i popullarizuar dhe njekohesis...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  698

Pa Koment (2006)

Sadist (2004)

Terri Me Kafshon (2002)


» Add A Song »


Papafingo
Trenat Pa Binare
Pa Koment
Merrma Enderren

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017