A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mimoza Shkodra

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1712
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Mimoza Shkodra is a popular singer of Pop music. Mimoza Shkodra është një këngëtare kosovare e njohur për këngët "Ndarja", "Burrat nuk Jane Si Ti" dhe "Pare Pare". Aktualisht eshte e lidhur me kengetarin nga Shqiperia Seldi Qalliu. Në vitin 2002, Mimoza Shkodra publikon albumin "Te Dua". Në Dhjetor 2009, Mimoza Shkodra merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "E Ke Nje Vend". Në Dhjetor 2010, Mimoza Shkodra merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Ndarja". Në vitin 2010, Mimoza Shk...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Seldi Qalliu

(Her fiancé)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Live 2017 (2017)

Live (2013)

Bojna Dasem (2010)

Te Dua (2002)

S'me Pelqen

Dasme Madhe


» Add A Song »

Dashni
Ndarja
E Urrej
Fllad Veror
E Ke Nje Vend
Pika Ime E Nxehte


Translations (10)


Related Artists:

Bubulina Krasniqi

Teuta Kurti

Gentiana Podrimaj

Jehona Sopi

Shkenda Dubova

Fjolla Morina

Aurora Susuri

Adelina Thaqi

Bulza

Mjellma Berisha


Tags: Mimoza Shkodra

Mimoza Shkodra in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018