A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mimoza Shkodra
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 33
  • Birthday:
  • 26 October 1984
  • Zodiac sign:
  • ♏ Akrepi
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1744
Music genres: Pop

Mimoza Shkodra is a popular singer. Mimoza Shkodra është një këngëtare kosovare e njohur për këngët "Ndarja", "Burrat nuk Jane Si Ti" dhe "Pare Pare". Aktualisht eshte e lidhur me kengetarin nga Shqiperia Seldi Qalliu.

Në vitin 2002, Mimoza Shkodra publikon albumin "Te Dua".

Në Dhjetor 2009, Mimoza Shkodra merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "E Ke Nje Vend".

Në Dhjetor 2010, Mimoza Shkodra merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Ndarja".

Në vitin 2010, Mimoza Shkodra publikon albumin "Bojna Dasem".

Më datë 12 Qershor 2012, Seldi & Mimoza Shkodra publikojnë videoklipin "Pare Pare". Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Në Tetor 2012, Mimoza Shkodra merr pjesë në Zhurma Show 2012 me këngën "Burrat Nuk Jane Si Ti".

Në Tetor 2013, Mimoza Shkodra merr pjesë në Zhurma Show 2013 me këngën "Me Doje Ti".

Në Qershor 2014, Mimoza Shkodra merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 me këngën "Me Doje Ti".

Në vitin 2013, Mimoza Shkodra publikon albumin "Live".

Në Qershor 2014, Skivi merr pjesë në SVFM 2014 me këngën "Na", në bashkëpunim me Nora Istrefi & Mimoza Shkodra.

Më datë 15 Qershor 2014, Baboo Darabuka & Dj Benity publikojnë videoklipin "Vec Edhe Ka Njo", në bashkëpunim me Mimoza Shkodra. Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, teksti u shkrua nga Rozana Radi. Videoklipi u prodhua nga Asha. Me këtë këngë, Baboo Darabuka & Dj Benity marrin pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Në Shtator 2015, Mimoza Shkodra merr pjesë në Zhurma Show 2015 me këngën "Ki Me Ni".

Më datë 5 Shkurt 2016, Gena publikojnë videoklipin "Pike Ne Oqean", në bashkëpunim me Mimoza Shkodra. Me këtë këngë, Gena marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016.

Më datë 5 Qershor 2016, Mimoza Shkodra publikon videoklipin "Fllad Veror". Me këtë këngë, Mimoza Shkodra merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 25 Nëntor 2016, Mimoza Shkodra & Shkumbin Kryeziu publikojnë videoklipin "Qelibar".

Më datë 7 Janar 2017, Mimoza Shkodra publikon videoklipin "E Urrej". Muzika e këngës u punua nga Genc Prelvukaj (Gentz), teksti u shkrua nga Genc Prelvukaj (Gentz). Me këtë këngë, Mimoza Shkodra merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 3 Qershor 2017, Genc Prelvukaj publikon videoklipin "Jena Nda", në bashkëpunim me Mimoza Shkodra.

Më datë 5 Nëntor 2017, Mimoza Shkodra & Seldi Qalliu publikojnë videoklipin "Dashni".

Në vitin 2017, Mimoza Shkodra publikon albumin "Live 2017".

Më datë 2 Qershor 2018, Mimoza Shkodra & Seldi Qalliu publikojnë videoklipin "Sa Kujtime". Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Seldi Qalliu, Mimoza Shkodra, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  Agnnesa    qlirche  

Seldi Qalliu

(Her fiancé)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add New

Official Profiles


More news about Mimoza Shkodra »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018