A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Minatori - Krejt Njejte


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

04/10/2017

2017-10-04T18:37:02

Prishtine e bukur
Prishtine e mjere
Ty edhe eren e blirit ne pranvere
Ta vjedhen, ta shiten per nje tender
T'kane vjedhe, t'kane mjele
Poshterue e shkele

Krejt njejte!

Patriota, idiota
Mediokra rustikale
Qe kurre nuk te thone te lutem
As me fal
Me zdrala e bala e zgjyra folklorike
E krejt kjo ne Kosove
Quhet politike

Krejt njejte!

Televizorin e kyqin
E trurin e shkyqin
Syhapur enderrojne
Programet i jetojne
I bertas ekranit -kqyri keta ibreta!
Me shkolle e pa shkolle
Budalle me banderole

Krejt njejte!

Kjo bote e cmendur
Vazhdon te sillet
Si nje i semure
Qe duhet te lidhet
Me faca agrare, i njihni ashiqare
Karaktere t oksidu'me
Pallavra t korodu'me

Krejt njejte!

Prishtine e bukur, Prishtine e mjere
Ta dua eren e blirit ne pranvere
Prishtine te lutem mos na mallko
Prishtine, ti na perqafo
Ti je e jona!

Me shmekera, ollosha,
Buljasha e tapkarosha
Hanem e zotni, kurnaza, granapxhi
Xheparosha, jomshaqa, zhmilja e jebaqa
Kicosha, pajtasha, tabaxhi e nabasha

Krejt njejte!

Prishtine mbretereshe
Pa kurore
I merr, i rrite
E kurre s'te kuptojne
Kjo kenge per ty
Nuk eshte epitaf
Se zemra jote eshte e madhe
Tjerat jane krejt llaf

Krejt njejte!


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018