A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Miradije Aliu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
  • Origin:
  • Sopije 
  • Age:
  • 46
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Miradije Aliu is a popular singer. Miradija lindi në fshatin Sopijë të komunës së Therandes (ish-Suharekë). Pesë vitet e para të shkollës fillore i kreu në fshatin e lindjes, kurse tre të tjera dhe shkollimin e mesëm në Therandë në drejtimi: Matematiko Programer, pastaj shkollimin e lart e vazhdoj në Universitetin e Prishtinës në Fakultetin ekonomik, të gjitha këto i kaloj me sukses të plot. Sot jeton në Prishtinë së bashku me bashkëshortin e saj Skënder Bajramin dhe dy dj...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Antigona Rustolli

Sadete Shkodra

Antigona Sejdiu

Emine Toska

Lora Braha

Odeta Katundi

Sherife Sherifi

Odeta Dervishi

Drita D'avanzo

Vera Laçi


Tags: Miradije Aliu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018