A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Miranda Hashani

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  50
  • Origin:
  • Paris 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 45
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Miranda Hashani is a popular singer of Pop & Modern Traditional music. Miranda Hashani u lind ne France, por eshte kthyer ne Shkup me familjen. Me muzike fillon qe ne moshen 5-vjecare, kurse ne moshen 10 vjece ftohet nga RTVM ne Shkup per te bere incizimet e kengeve te para per femije, duke pare talentin e saj ne muzike. Pothuaj nuk kishte koncerte e festivale ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni qe te mos ishte prezente Miranda Hashani. Ishte viti 1992 qe Miranden e ben kengetare me plot kuptimin e fjales. Deri me tani me...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Live 2016 (2016)

Miranda (2013)

Mos Më Lini Vetë (2005)

Më Mungon (2001)


» Add A Song »

Amaneti Nanes
Qeraxhiu
Kudo Me Kënd
Ike Me Tjetren
E Jotja
Mire Se Vjen


Related Artists:

Valbona Xeka

Lora Braha

Eliza Hoxha

Emine Toska

Enkelejda Arifi

Mimoza Mustafa

Lori

Aida Baraku

Artesa Retkoceri

Valbona Hekurani


Tags: Miranda Hashani

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018