A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Miriam Cani

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  302
  • Origin:
  • Elbasan 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Miriam Cani is a very famous singer of Pop music. Skena është shtëpia e saj e dytë dhe Miriam Cani është sprovuar me të që në moshë të vogël kur nisi kurset e para të këndimit, kërcimit dhe pianos. E angazhuar në shfaqje teatrale dhe aktivitete të ndryshme muzikore, ajo hodhi hapat e parë drejt një rrugëtimi që një ditë do t’i dhuronte adhurues të panumërt. Kur ishte vetëm 5 vjeç ajo u shpërngul për në Gjermani së bashku me prindërit dhe vëllain e saj. Përveç shkollës, Miriami mori mësime për...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Alban Skenderaj

(Her fiancé)

Preluders

(Former member)

Twitter

Account

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Orinda Huta

Rosela Gjylbegu

Ronela Hajati

Besa Kokëdhima

Silva Gunbardhi

Zaimina Vasjari

Anxhela Peristeri

Soni Malaj

Elvana Gjata

Elsa Lila


Tags: Mirjam Cani, Miriam Cani, Myriam, Preluders, Cami, Alban Skenderaj

Miriam Cani in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018