A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Miriam Cani

Tags: Mirjam Cani, Miriam Cani, Myriam, Preluders, Cami, Alban Skenderaj

Origin: Elbasan    Residence:        Age: 32   Zodiac sign: Binjaket  
Miriam Cani is a very famous singer in pop music. Kur ishte vetëm 5 vjeç ajo u shpërngul për në Gjermani së bashku me prindërit dhe vëllain e saj. Përveç shkollës, Miriami mori mësime për kanto dhe kërcim, luante teatër, u përfaqësua në shumë klube sportive dhe që në fëmijëri skenën e kishte si shtëpinë e saj. Pasioni i Miriamit që në fëmijëri të hershme ka qenë gjithmonë muzika. Pasi u zgjodh në një Transmetim në Internet ndër 5 këngëtaret më të mira, ajo fitoi si çmim një Workshop njëjavor në ...

>> Full biography >>


  • Find Miriam Cani on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  240

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018