A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mirush Kabashi

Tags: Mirush Kabashi

Origin: Shkodër    Residence:        Age: 69   Zodiac sign: ♈ Dashi  
Mirush Kabashi is a popular singer of Easy Listening music. Mirush Kabashi lindi në Shkodër, por është rritur në Durrës. Është një aktor shqiptar. Origjina e tij është nga Gjakova. Ai është aktor i rreth 100 roleve, në teatër dhe filma. Shpesh ka qenë edhe prezantues i aktiviteteve të shumta artistike. Gjithashtu, Kabashi është cilësuar si një nga interpretuesit më të mëdhenj të poezisë në Shqipëri. Ai ka dhënë një kontribut të madh në filmografinë shqiptare. E ndërsa një pjesë të jetës së tij ia ka kusht...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  8

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018