Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Motrat Mustafa

Tags: Motrat Mustafa, Motra Mustafa, Motrat, Motrat Mostafa, Safete Mustafa, Sahide Mustafa

Motrat Mustafa is a very famous music duo in traditional music. Motrat Mustafa (Safete (lindur më 1971) e Sahide Mustafa (e lindur më 1974), janë këngëtare nga Kosova.Rrjdhin nga nje fshat shume me vlera per muziken mbare popullore siç ishte Mushtishti nje fshat i Therandes.Ishin 8 motra dhe qe te gjitha kendonin,dy te parat kane kenduar shume vite me pare,ndersa 6 kendojne shume shpesh tani bashke.Këndojën që nga fëmijëria dhe shquhen në publik për herë të parë në Radio Zagreb në vitin 1981 me kolaboracionin...

>> Full biography >>


  • Find Motrat Mustafa on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  383

Burime Folklorike (2017)

.png" content="3.7" width="160" height="31">

Zemres Nuk I Dihet (2017)

.png" content="5" width="160" height="31">

Dashnia I Then Ligjet (2016)

.png" content="5" width="160" height="31">

Meli Meli (2015)

.png" content="5" width="160" height="31">

Hajde Për Hajr Dasma (2015)

.png" content="4.1" width="160" height="31">

Unë E Ti Një Zemër (2014)

.png" content="4.7" width="160" height="31">

Ti Më Thirr Në Valle (2014)

.png" content="5" width="160" height="31">

Besova E Gabova (2013)

.png" content="4.9" width="160" height="31">

Krushqit Po Na Vijne (2013)

.png" content="4.5" width="160" height="31">

Lumturine Ne Zemrat Tona (2012)

.png" content="5" width="160" height="31">


» Add A Song »


Shpirtit Tim
Faleminderit Diaspor
Dashnija I Then Ligjet
Zemres Nuk I Dihet
Kuq E Zi
Muaji I Mëshirës
N'dashuri Nuk Besoj Me
Kush Te Vrau Jusuf Gervalla
Me Fal Bija Ime
Linde Vella Na I Gezove Zemrat

Translations (1)

Add an e-Card

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017