A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  1344
  • Origin:
  • Ferizaj 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 22
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Mozzik is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. Është shumë i ri në moshë, mirëpo Gramoz Aliu apo siç njihet për publikun ‘Mozzik’, është njëri ndër kengetaret shqiptar më energjik ne rrymen e muzikes bashkekohore. Ai dallon ne stilin e tij unik dhe tekstet e veçanta që ai i bën. Ai është nga Ferizaj dhe është vëllai i Getoar Aliu - Getinjo. Zhanri modern i fle në shpirt dhe Mozzik thotë se asnjëherë nuk do ta ndërrojë këtë stil të kënduarit. Ka kenduar disa kenge qe shume shpejt jane shenderr...

>> Full biography >>


Getinjo

(His brother)

On Records

(Former label)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

The Best Of (2017)


» Add A Song »

Ti Amo
Kuku
Ik
Oksigjen (remix)
Golden Eagle
T'kan Rrejt


Translations (10)


Related Artists:

Lyric Master

Capital T

Endrit Elshani (Endri)

Ardian Bujupi

BimBimma

Gena

Young Zerka

Kastro Zizo

Seldi Qalliu

Elinel


Tags: Mozzik, Gramoz Aliu

Mozzik in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018