A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mozzik

Origin: Ferizaj  
Residence:  
Age: 22
Birthday: 29 September 1995
Zodiac sign: Peshorja

Music genres: Hip-Hop

Mozzik is a very famous singer and songwriter. Është shumë i ri në moshë, mirëpo Gramoz Aliu apo siç njihet për publikun ‘Mozzik’, është njëri ndër kengetaret shqiptar më energjik ne rrymen e muzikes bashkekohore. Ai dallon ne stilin e tij unik dhe tekstet e veçanta që ai i bën. Ai është nga Ferizaj dhe është vëllai i Getoar Aliu "Getinjo".Zhanri modern është zhanri i cili i fle në shpirt dhe Mozzik thotë se asnjëherë nuk do ta ndërrojë këtë stil të kënduarit. Ai ka patur shumë oferta për t’iu bashkuar lableve të ndryshem në Kosovë, por nuk ka pranuar asnjërën duke i qendruar besnik labelit On Records me të cilët do të sjellë shumë këngë të reja. Ka kenduar disa kenge qe shume shpejt jane shenderruar ne hite dhe kane marre milona klikime. Gjithashtu bashkepunimi i tij me Kiden me kengen "Premtimet" dhe kenga me Xhensilen "Ama doren", te cilat rezultuan mjaft te pelqyera. Kenga e tij "Dhezu" ka kaluar cdo pritshmeri duke mare mbi 11 milion klikime. Me pas lancoi kengen "Ca je ti" dhe me pas kengen ne bashkepunim me vellain e tij Getinjo, me titull "Tony Montana". Kenga e tij "Kanceri" eshte kerkuar nga fansat e tij. Nje tjeter kenge e suksesshme vjen ne bashkpunim me Arta Memedin dhe mban titullin "Kom Dasht". Me pas kenga e titulluar 'Donald TrUmp'.
Ne vitin 2016 lansoi kengen "Cocaina" qe u be edhe hit internacional. Kenga "Me Hile" eshte pritur shume mire nga publiku. Me vone publikoi kengen "N'KUKS" dhe kengen e re "Xhelozia". Mozzik esht i vetmi reper qe ka arritur te marr me se shumti klikime ne nje keng Solo.

» Edit Bio »

Submissions by:  ErmmaLx    Anabina  

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  1183

  • Find Mozzik on social networks:


More news about Mozzik »
lyrics.al © 2007 - 2017