A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Muharrem Ahmeti
  • Origin:
  • Oher 
Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  190

Muharrem Ahmeti is a popular singer. Karrieren e tij si kengetar e nisi shume i ri sepse qe ne femijeri kengen tallava e adhuronte. Filloi qe te shkonte ne ahengje, dasma dhe keshtu u be i "famshem". Ai aktualisht eshte i martuar dhe ka femi. Muharremi tani karieren e tij e vazhdon ne Shqiperi dhe atje eshte bere i famshem. Ai ka patur nje femijeri te veshtire, por fale muzikes se tij, tani eshte shume mire. Lindur ne Maqedoni, ne moshen 8-vjecare, doli ne treg me albumin e tij te pare. Qe nga ajo kohe Muharrem Ahmeti u be nje prej legjendave muzikore ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni e ne te gjithe Ballkanin. Eshte nje kengetar i cili kalon cdo limit ne kenge dhe vjen gjithmone afer fansave me kene super hite, te cilat i bejne fansat qe ta duan ate me shume.

Në vitin 2004, Muharrem Ahmeti publikon albumin "Aferdita".

Më datë 22 Dhjetor 2010, Dafi publikojnë videoklipin "Ekstazy", në bashkëpunim me Jona & Muharremi Ahmeti.

Më datë 9 Maj 2012, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Super Star", në bashkëpunim me Ilda & Emiljano.

Më datë 2 Shtator 2012, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "B13", në bashkëpunim me XOXO.

Në Maj 2013, Anjeza Branka merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Lamtumire", në bashkëpunim me Muharrem Ahmeti.

Në vitin 2013, Daim Lala & Muharrem Ahmeti publikojnë albumin "Oj Prishtinalike (Dridhe Belin)".

Më datë 28 Shkurt 2014, Muharrem Ahmeti, Miri & Ermir publikojnë videoklipin "Lena Magdalena".

Më datë 27 Gusht 2014, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "T'kom Lon Zotin".

Më datë 21 Tetor 2014, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Na Shkoi Jeta Me Marak", në bashkëpunim me Fatmir Morina.

Më datë 3 Janar 2015, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Goni & Endri Kalaja".

Më datë 13 Korrik 2015, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Loca Loca", në bashkëpunim me Amarda & Kallashi. Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 8 Gusht 2016, Bes Kallaku & Muharrem Ahmeti publikojnë videoklipin "Unaza". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 21 Dhjetor 2016, Muharrem Ahmeti & XOXO publikojnë videoklipin "Gon Kalaja Kapedani".

Më datë 24 Dhjetor 2016, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Altin Mejdani 2". Muzika e këngës u punua nga Alsked Rrenja, teksti u shkrua nga XOXO.

Më datë 16 Mars 2017, Muharrem Ahmeti & Indrit Lelo publikojnë videoklipin "Vin Vaporat".

Më datë 26 Prill 2017, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Mrekullia Ime".

Më datë 28 Prill 2017, Asllan Llunjaj publikon videoklipin "Po Dalim", në bashkëpunim me Muharrem Ahmeti.

Më datë 6 Maj 2017, Blero publikon videoklipin "Per Ty", në bashkëpunim me Muharrem Ahmeti.

Më datë 30 Qershor 2017, Muharrem Ahmeti & Sali Okka publikojnë videoklipin "Princess Palace", në bashkëpunim me 2 Step. Muzika e këngës u punua nga Edi Balili, Marsel Gunga, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edi Balili, Marsel Gunga.

Më datë 5 Korrik 2017, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Boom Boom Boom", në bashkëpunim me Ilir Tironsi. Muzika e këngës u punua nga Ilir Tironsi.

Më datë 31 Tetor 2017, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Gon Kalaja 3". Muzika e këngës u punua nga Albert Sula, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani.

Më datë 11 Dhjetor 2017, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Syte". Muzika e këngës u punua nga Samuel Kodra, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 29 Dhjetor 2017, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Princess Palace 2", në bashkëpunim me Fatlume Popovci. Muzika e këngës u punua nga Shpetim Franca.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  saramk  

More news about Muharrem Ahmeti »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018