lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiographyTags: Muharrem Ahmeti, Mandi, Muharem Ahmeti


Choose star rating
  Rating:  4.1 / Votes cast:  97


Muharrem Ahmeti

Origin: Oher
Music genres: Ethnik
More genres: Traditional Wedding

Muharrem Ahmeti is a very famous singer. Karrieren e tij si kengetar e nisi shume i ri sepse qe ne femijeri kengen tallava e adhuronte.
Filloi qe te shkonte ne ahengje, dasma dhe keshtu u be i "famshem".
Ai aktualisht eshte i martuar dhe ka femi. Muharremi tani karieren e tij e vazhdon ne Shqiperi dhe atje eshte bere i famshem.
Ai ka patur nje femijeri te veshtire, por fale muzikes se tij, tani eshte shume mire.
Lindur ne Maqedoni, ne moshen 8-vjecare,doli ne treg me albumin e tij te pare...qe nga ajo kohe Muharrem Ahmeti u be nje prej legjendave muzikore ne shqiperi,kosove,maqedoni e ne te gjithe ballkanin. Eshte nje kengetar i cili kalon cdo limit ne kenge,dhe vjen gjithmone afer fansave me kene super hite, te cilat i bejne fansat qe ta duan ate me shume.

» Edit Bio »

Submissions by:  saramk  Loading...


Kalendari
24/02/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Gjeto Luca
Gjeto Luca
51 vjeç
Denisa Gjezo
Denisa Gjezo
29 vjeç
Gazmend Pallaska
Gazmend Pallaska
62 vjeç
Dardan Ahmeti
Dardan Ahmeti

Gigi D'alessio
Gigi D'alessio
50 vjeç

This Week's Poll
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

Vote