A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Naile Hoxha

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10
(1934-2016)  
BIOGRAFIA: Naile Hoxha is a popular singer of Citizens' Traditional & Shkodra's Traditional music. Shkodra humb një tjetër zë të magjishëm të këngës popullore qytetare. Këngëtarja Naile Hoxha mbylli sytë në moshën 82 vjeçare, në azilin e qytetit të Shkodres, ku kaloi edhe ditët e fundit të jetës. Ajo la pas një karrierë të pasur artistike dhe një vend bosh, në plejadën e atyre artistëve që ky qytet nxori ndër vite. Me një zë melodioz, përherë me buzëqeshjen karakteristike në fytyrën e saj, ajo ishte një nga këngëtaret më të suksesshme dhe më t...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Anilda Jaupllari

Silvana Markxheka

Ëmbla Qyra

Elsa Fazlija

Ornela Zela

Raimonda Kovaci

Valerina Smakaj

Klodi Qerimaj

Nina Muho

Sevërxhane Laçi


Tags: Naile Hoxha

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018