A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Naile Hoxha

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10
(1934-2016)  
BIOGRAFIA: Naile Hoxha is a popular singer of Citizens' Traditional & Shkodra's Traditional music. Shkodra humb një tjetër zë të magjishëm të këngës popullore qytetare. Këngëtarja Naile Hoxha mbylli sytë në moshën 82 vjeçare, në azilin e qytetit të Shkodres, ku kaloi edhe ditët e fundit të jetës. Ajo la pas një karrierë të pasur artistike dhe një vend bosh, në plejadën e atyre artistëve që ky qytet nxori ndër vite. Me një zë melodioz, përherë me buzëqeshjen karakteristike në fytyrën e saj, ajo ishte një nga këngëtaret më të suksesshme dhe më t...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Rabie Rika

Mjellma Salihu

Safete Gashi Selmani

Dashurije Bujari

Fatbardha Disho

Agnesa Ibishi

Floriana

Aferdita Hoxha

Earta Neziri

Arbnore Balaj


Tags: Naile Hoxha

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018