A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Naim Abazi

Tags: Naim Abazi, Mihrije Braha

Origin: Prapashticë    Residence:        Age: 54   Zodiac sign: Shigjetari  
Naim Abazi is a popular singer and songwriter in pop & traditional music. Naim Abazi sot është një këngëtar dhe prezantues mjaft i suksesshëm në ekranet televizive. Si i tillë, ai karakterizohet me oratorinë e tij “shpërthyese”. Me kalimin e viteve, ai krijoi një stil të veçantë të tij në këndim, prezantim si dhe paraqitje të jashtme. Prej shume vitesh eshte i martuar me kengetaren nga Mitrovica Mihrije Braha. Në Prill 2013, Naim Abazi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 12 me këngën "Pse Me Le". Më datë 28 Shk...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  3.5 / Votes cast:  24

Na U Nis Dasma


» Add A Song »


Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018