A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Naim Berisha - Shqiperia Ime


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

19/01/2017

2017-01-19T17:09:09

Song from the album:

"Te Pata Thene"It's a long time that we try finding the lyrics to "Shqiperia Ime" sung by Naim Berisha.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Naim Berisha attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Bledar Uka. We wish that's the lyrics you are looking for:

Shqiperia ime kete kenge po ta kushtoi
per 3'minuta me gjithe zemer do ta kendoj
nje ndjenje e sa er une te kujtoj
ndihem qe ti hap krhaet e te fluturoj

je drita ime dhe pse tek ty nuk jetoi bukurin tende gjithkuit do ja tregoi pa egzagjerim shum er te mendoi oi shqiperia ime me madhe te enderroj.

Fluturon shqiponia mbi dete fusha dhe male ka ardhe dita sot ti harojm keto halle te kendoim moi arberi qe nga djepi ne pleqeri per flamurin kuq e zi mbushur plot gjak dhe liri motra dhe vellazeri ju dua sa syt e mi kosov shqiperi te bashkuar ne perjetesimore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018