A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Naim Plaku

Tags: Naim Plaku

Origin: Sllatinë (Diber)    Residence:        Age: 77   Zodiac sign: ♏ Akrepi  
Naim Plaku is a popular songwriter. Naim Shemsi Plaku lindi ntë një fshat në zonën e Ujemujës, që shtrihet në shpatet lindore të vargmaleve të Korabit dhe i përket sot komunës së Sllovës. Është fëmija e katërt nga të shtatë fëmijët, katër djem e tri vajza që paten prindërit Shemsi dhe Esmahe. Shemsiu u rrit jetim, por Zoti i pati falur dhunti pa kursim, zgjuarsi e gjallëri për të përvetësuar gjithçka të mirë në jetë. Që në vegjëli u provua me vështirësitë e saj. Vullneti për të ar...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  3

More Songs

Loading... Please wait
See More


Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018