A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Naser Tmava - Therret Prizreni


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/07/2016

2016-07-27T13:56:54

Song from the album:

"Anita"It's a long time that we try finding the lyrics to "Therret Prizreni" sung by Naser Tmava.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Naser Tmava attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Dj Dalool. We wish that's the lyrics you are looking for:

thrret prizreni mori shkoder
hajde trim se te kam moter
merre durrsin e tiranen
se na kshtu e gzojna nanen
un therras pej edhe gjakov
ooo drenic llap edhe rugov
vjen deqani e mitrovica
kaqaniku e kamenica
vjen gjilani e prishtina
ferizaji edhe klina
ooooo nket kala sbashku te rrina...

heeej kur te vini ooo kur te vini
mos harroni edhe krujen o ktu ma ftoni
qoni lajm ne gjirokaster
tepelen e mallakaster
as mirdit kuksin me thirr
thirre korqen e me rrethin
thrras tetoven o gostivarin
thrras ulqinin e tivarin
bujanovci vjen presheva
suhareka e malisheva

ooooooooo ton gollaku e podujeva
heeeej kam thirr plav kam thirr guci
ooo hot grut edhe malsi
kam thirr dibren ohrin strugen
merre lezhen edhe puken
vjen qameria vjen janina
oo lum na lum sbashku do rrina
manastiri ka qu fjal
gjithsesi un kam me ardh
gjithsesi un kam me ardh e se per korq malli mka marr
po ni bes ka thon e ki oooo herdokur te ju do vimee

hej kur te vini dor per dore mos harroni
qonja vlores ni porosi ni flamur le ta mbaj ne gji
te gith vllazen edhe motra eni ktu po na thrret votra
ni kunor bashk ta qendisim o ni flamur pa yll ta ngrisim
le te degjoj sot bota e maar
OO KSHTU RRim BASHK OOO
HEEU POPULLI SHQIPTAR O HEJJJmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018