A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Natalia Oreiro

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14
  • Origin:
  • Montevideo 
  • Age:
  • 41
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Natalia Oreiro is a popular international artist. Natalia Marisa Oreiro Iglesias is a Latin Grammy-nominated Uruguayan singer, actress and fashion designer, who developed most of her career in Argentina. Oreiro began her career in telenovelas. Since 2008 she has switched to work primarily in films. Oreiro has worked on social awareness shows and events for organizations like Greenpeace and UNICEF, the latter of which designated her as ambassador for Argentina and Uruguay in September 2011. She h...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


  • Latest Hits:

» Add A Song »Related Artists:

Marger

Peggy Zina

Zharick Leon

Ebru Destan

Betül Demir

Aydilge

Mayre Martinez

Shy'm

Eleftheria Eleftheriou

Willow Smith


Tags: Natalia Oreiro

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018