A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Natassa Theodoridou

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  12
  • Origin:
  • Selanik 
  • Residence:
  • Greqi 
  • Age:
  • 47
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Natassa Theodoridou is a popular international artist. Natassa Theodoridou is the only female Greek artist to have her first three albums achieve platinum status. She has been certified for a total of at least 432 thousand albums and 20 thousand singles sales by IFPI Greece. On 14 March 2010, Alpha TV ranked Theodoridou the 12th best selling female singer in the nation's phonographic era (since 1960), with a total of ten platinum and three gold albums. Theodoridou was born and raised in Drama. She st...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts
Related Artists:

Demet Sağıroğlu

Coral Segovia

Zharick Leon

Lorena Rojas

Shy'm

Eleftheria Eleftheriou

Willow Smith

Ela Rose

Esra Kahraman

Safura Alizadeh


Tags: Natassa Theodoridou, Natasa Theodoridou, Νατάσα Θεοδωρίδου

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018