A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nazif Cela

Tags: Nazif Cela

Nazif Cela is a popular singer. 100-vjet pavarësi e Shqipërisë, një jetë me këngë që ja kushton vetë asaj. Është përgatitur për vite me radhë vetëm e vetëm që këtë vit të jetë më i veçantë se shumë vite të tjera. Ai do jetë përfaqësuesi kryesor i polifonisë labe. Ai do ta ringjall dhe njëherë dhe do ta sjell të freskët këngën e Ismail bej Vlorës si 100-vjet më parë. Një zë me një muzikalitet të veçantë sikur del nga instrumentet muzikore dhe jo nga një grykëgoje njeriut të z...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  23

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018