A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nazife Bunjaku

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  90
BIOGRAFIA: Nazife Bunjaku is a popular singer of Modern Traditional, Folk Traditional & Traditional Wedding music. Një këngëtare shumë e mirënjohur me një zë që të emocionon me ndjenja patriotike. Këndon që nga viti'85, ku frymëzimin e ka marrë nga i ati i cili ka qen udhëheqës i ansamblit të atëhershëm "çiftelia". Ka fituar shumë çmime por si më kryesorët ishin në vitin 1987 çmimi "Mikrofoni i artë" në festivalin "Kosovarja këndon", në vitin 2004 përsëri me çmimin "Mikrofoni i artë" me kompozimin e këngës nga kompozitori Sami Pirraj. Në vitin 2005, Motrat...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Dy Zogjë Të Malit (2016)

Ne Dardani Bien Tupanat (2013)

Kenge Dasmash (Live) (2010)

Hite Të Folklorit Ndër Vite (2008)

Oj Kosove Keshtjell Burrnie (2008)

Ju Thrret Nana (2008)

Moj Kosove T'lumte Na Per Ty (2007)

Amanet Na I Kan Lan Plisat (2006)

Kreshtat E Kosoves (2005)

Bilbilat Per Ju (2005)


» Add A Song »

Moj E Mira
Bebi Im
Këngë Për Ndue Perlleshi
Gabim I Ëmbël
Une E Di
Moj Kosovë Nuri I Lavdise
Je Qysh Je
Gabova


Related Artists:

Ganimete Jashanica

Enriketa Kuqani

Samuela

Doruntina Qamili (Dina)

Adriana Asllani

Inger Skura

Kadisha Sinani

Anita Mbrakulli

Delvina Mehmeti

Lirije Camaj


Tags: Nazife Bunjaku, Motrat Bunjaku, Nazife Legji

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018