A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nertila Koka

Tags: Nertila Koka

Origin: Tiranë      Age: 52  
Nertila Koka is a popular singer of Easy Listening music. Nertila Koka është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo ka luajtur dhe në disa filma me role të dyta. Ka interpretuar në disa filma: Telefoni i një mëngjesi (1987) si Lira, Duaje emrin tënd (1984) si Bora, Apasionata (1983) si motra e Arturit etj. Në Dhjetor 1984, Gezim Cela & Nertila Koka marrin pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Cel Si Gonxhe Dashuria". Në Dhjetor 1986, Nertila Koka merr pjesë në Festivali i 25-të në RTSH...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  24

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018