A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Netët E Klipit Shqiptar

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  60
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Netët E Klipit Shqiptar is a popular music festival. Netet e Klipit Shqiptar është festivali i vetëm i imazhit shqiptar që daton që në vitin 2002 dhe organizohet çdo vit në Tiranë si një festival i mirëfilltë i videoklipit ku konkurojnë artistë të shumtë e studio prodhimi të kësaj fushe, nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Mali i Zi si dhe diaspora shqiptare duke e bërë garën çdo vit e më interesante. Duke qënë autor klipesh, Petri Bozoz i lindi ideja për të krijuar Festivalin e Klipeve. Ky festival...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Mikrofoni I Artë

Festivale Për Fëmijë

Musical-Fest

Shkodra Fest

Top Music Awards

Kenga Ime

Akordet E Kosoves

Flaka E Janarit

Ethet E Së Premtes

X Factor Albania


Tags: Tvsh, Miss Albania, Video Festival

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018