A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nexhat Osmani

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  141
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Nexhat Osmani is a very famous singer of Modern Traditional & Folk Ballads music. I lindur ne nje fshat, i cili ben pjese ne fshatrat perparimtare te Kosoves, pra Mushtishti, qe aty filloi hapat e pare te ngjitjes ne skene. Nexhati si krah te djathte per fillimet e karrieres se tij e ka pasur motren, pre Remzien, me te cilen kane korrur nje sukses te madh. Ka edituar nje numer te madh kengesh, disa prej te cilave jane te perfshira ne tre albumet e tij. Fillet e tij ne muzike shenohen ne vitin 1993, me disa kenge te cilat nuk p...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Remzie Osmani

(His sister)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Hajde Merre Zemrën (2016)

Merre Zemrën Time (2015)

Gjerdani I Dashurise (2013)

Embelsira (2012)

Kafe Muhabet (2011)

Qaj Moj Zemer (2011)

çka Shkoj Dje (2010)

Hileqare (2009)

Sa T'kushton Fjala Te Dua (2008)

Jeton Dashuria Jone (2008)


» Add A Song »

Humbi Dashuria
Spektator
Pa Facebook
Jemi Nda Per Nje Fjal
Pa Dashni
Fukara
Fjala E Urte Popullore
Hajde Merre Zemren
S'dua Tjeter
Kur Ke Dashuri


Translations (6)


Related Artists:

B-Genius

Armend Regjepagiqi

Trix (Veli Sahiti)

Lyric Master

Ledri Vula

Gold AG

Majk

Labinot Tahiri (Labi)

Mozzik

BimBimma


Tags: Nexhat Osmani, Nexhati, Negjat Osmani

Nexhat Osmani in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018