A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nexhmedin Syla

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  32
BIOGRAFIA: Nexhmedin Syla is a popular singer and songwriter. Artisti Nexhmedin Syla, perveç 5 audio albumeve dhe video albumeve me mbi 60 kenge ka të botuara mbi 200 pika muzikore/ popullore dhe folklorike për nevojat programore të Radiotelevizionit të Prishtinës-nëse nuk janë dëmtuar nga okupatori serb pas pushtimit me force te RTP dhe Produkcionit-Fabrikes se kasetave. Ne te gjitha kenget; tekstet dhe muzika: Nexhmedin Syla, ndersa kenga per Adem Jasharin sipas se ciles titullohet dhe albumi "M'THIRRI LI...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Vaji (1994)

Nuk Te Le Pa Abetare (1993)

Krisme Martine (1992)

Jetojne Shqipet N'troje T'veta (1990)

Mermeri I Gadimes (1985)


» Add A Song »

Dasma E Përgjakur (Këngë Për Flamurin)
Hajde V'lla Se M'ka Marre Malli!
Xhamadan
Jetojnë Shqipet N'troje T'veta
Balada E Pollatës
Nje Xherxhef Me Lule
Këngë Për A. Zhitinë E F. Fazlinë
Këngë Për Gjon Bisakun
Krismë Martire
Minator O Minator

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Bashkim Vushaj

Eniss-I

Snnuffi

Fran Lucaj

Lickey

Engji

Bloodychuck

Taulant Ajvazi

Iliri

Goya


Tags: Nexhmedin Syla

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018