A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nexhmedin Syla

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  32
BIOGRAFIA: Nexhmedin Syla is a popular singer and songwriter. Artisti Nexhmedin Syla, perveç 5 audio albumeve dhe video albumeve me mbi 60 kenge ka të botuara mbi 200 pika muzikore/ popullore dhe folklorike për nevojat programore të Radiotelevizionit të Prishtinës-nëse nuk janë dëmtuar nga okupatori serb pas pushtimit me force te RTP dhe Produkcionit-Fabrikes se kasetave. Ne te gjitha kenget; tekstet dhe muzika: Nexhmedin Syla, ndersa kenga per Adem Jasharin sipas se ciles titullohet dhe albumi "M'THIRRI LI...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Vaji (1994)

Nuk Te Le Pa Abetare (1993)

Krisme Martine (1992)

Jetojne Shqipet N'troje T'veta (1990)

Mermeri I Gadimes (1985)


» Add A Song »

Xhamadan
Këngë Për A. Zhitinë E F. Fazlinë
Balada E Pollatës
Dasma E Përgjakur (Këngë Për Flamurin)
Hajde V'lla Se M'ka Marre Malli!
Nuk Të Lë Pa Abetare
Minator O Minator
Nëno Moj Tu Vra Miloti
Këngë Për Gjon Bisakun
Krismë Martire


Related Artists:

Sima

Lickey

Engji

Bloodychuck

Taulant Ajvazi

Iliri

Goya

Altin Ahmeti

A'n'g

Extral


Tags: Nexhmedin Syla

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018